Strihy a účesy zima 2011/2012

1a337dcbd64240f9_medium_length_hair_styles_2011_A

Módne trendy v oblasti účesov kážu prirodzenosť, prirodzenosť, prirodzenosť, ktorá miestami primomína štýl hniezdo na hlave  alebo “vstať z postele a ísť”, odborne nazvané ležérna elegancia.

Dlhé vlasy ponúkajú svojim majiteľkám veľkú variabilitu účesov, môžu sa nosiť rozpustené, zvlnené, zopnuté do polovičného copu alebo do tzv. “konského chvosta”.

Ak máte dlhé vlasy, štýlová budete v účese a la Brigitte Bardote – ležérny tzv- falošný cop s pramienkami kopírujúcimi tvár. Veľmi trendy sú akékoľvek drdoly, umiestnené či už úplne na vrchu hlavy alebo na zátylku. Vrkoče a zapletané vlasy zažívajú comeback, najmä v podobe polovičných copov, resp. dvoch zapletených vrkôčkov vzadu zopnutých sponkami. Komu pristane cestička na stred, hor sa do nej, ide o horúci trend zimy.

Návrat 70-tych rokov sa v účesoch prejaví návratom afro vlasov ako trendu.

Na špeciálne príležitosti si vyčeste všetky vlasy nahor, natupírujte a upevnite sponkami. Vytvoríte tak veľký drdol pripomínajúce obrátené vtáčie hniezdo. Účes môžte dozdobiť čelenkou, ktorá bude z doplnkou ako jediná povolená. Hlavne nech účes pôsobí prirodzene, akoby bez veľkého úsilia vytvorený.

Krátkym až polodlhým vlasom naďalej kraľuje mikádo. Upraviť ho môžte vyčarením veľkým otvorených vĺn. Mikádo zimy 2011/2012 je dlhšie a má ofinu. Rovnú ofinu siahajúcu tesne pod obočie, hladkú a elegantnú môžte nosiť aj v prípade, že máte dlhé rovné alebo mierne vlnité vlasy. Veľmi pekne vynikne ofina aj pri veľmi krátkych strapatých strihoch, nie však rovná ale mierne bočne strihaná. Ofina je jednoducho in.

Zime 2011/2012 kraľujú krátke vlasy a mikáda. Pamätajte však, že krátke vlasy zvýrazňujú tvár, a preto skôr ako zasadnete do kaderníckeho kresla zamerajte pozornosť na svoje črty tváre,  ak sú príliš výrazné (vystúpená brada, výrazný nos, uši), zvoľte radšej dlhšie vlasy, ktoré Vašu tvár zjemnia a vedia aj čo to zakryť.

Zdroj: http://www.fashionising.com/trends/b–2011-hair-trends-2011-hairstyles-4338.html

Pridaj komentár